#21yyogretmeni

Başarılı öğrencilere burs imkânı!

Neden ve Niçin?

10. yıl...

Kalem Vakfı Okulları Öğretmen Yetiştirme Enstitüsü koordinatörlüğünde millî bir eğitim anlayışından hareketle evrenseli yakalayan, 8 aylık "21. Yüzyılın'ın Öğretmeni Olmak Sertifika Programı"nı hazırladık. Günümüzde öğretmenin karşılaştığı her problem gelecekte hayatın her noktasında hissediliyor.  Birçok hata geçmişe atfediliyor ve bunda kişinin aldığı veya alamadığı eğitim referans gösteriliyor. Eğitimle mes'ul olduğumuz evlâtlarımıza karşı "Daha iyi iyinin düşmanıdır" felsefesinden hareketle mükemmel bir eğitim ve öğrenme ortamı sunmak gerekiyor. Bunun için mesleğe iyi bir başlangıç yapmak yetmiyor, iyi bir noktaya gelip geldiğiniz noktada kalabilmek için devamlı gelişme içerisinde olmak gerekiyor. Bu sebeple böyle bir sertifika programı hazırladık.

 

Bu Program, Türkiye'de alanında ilk olmasının yanında 21. asırda Türk öğretmenlerinin yaşadığı problemlere uygulamalı çözümler getirmesi, kitabî bilginin pratiğe çevrilmesi, tecrübelerin paylaşılması, eğitimde neden ve niçin sorularının cevaplandırılması yönüyle de önemli bir sertifika programıdır. Bu sertifika programı ile hedefimiz, çağın problemleri karşısında, problem için teori-uygulama ve çözüm yaratma becerisine sahip öğretmenler yetiştirmek ve şimdiye kadar Türkiye'de gelişmeye yeterince fırsat bulamamış, ihmâl edilmiş "nitelikli öğretmen yetiştirme" alanının önünü açarak, gelişmesini sağlayabilmektir.

 

Kalem Vakfı Okulları Eğitim Danışmanı Osman SEZGİN tarafından Kalem Vakfı Okulları Konferans Salonu'nda verilecek olan toplam 8 aylık eğitimlerdeki teorik içeriği, uygulamalar ve süpervizyonlar destekleyecektir. Kaydınız yapıldıktan sonra program içeriği ve sizden istenen evrak size e-posta ile gönderilecektir. Kontenjanın sınırlı olduğunu belirtir, sertifika programını ilginize sunarız. Bu bilgiyi, ilgili olabileceğini düşündüğünüz meslekî listelere ve meslektaşlara gönderebilirsiniz.

 

Bu sertifika;

 

  • Eğitim alanında sorduğunuz soruları cevaplamanıza yardımcı olur.- Alanınızda tecrübe kazanmanıza veya mevcut tecrübenize mükemmel bir katkıdır.
  • Sahanızın profesyoneli olma yolunda adımlarınızı hızlandıracak ve öz güveninizi geliştirecektir.
  • Şahsî tecrübeleri yakından görme imkânı sağlayacaktır.
  • Yıllar sonra deneme-yanılma metoduyla kazanılabilecek tecrübeler yolun başındayken elde edilebilecektir.
  • Bilgi ve becerilerinizi güncel tutmanıza yardımcı olacaktır.
  • Mensubu olduğunuz eğitm ordusunda nasıl bir misyona ve ideale koşmamız gerektiği konusunda aydınlatacaktır.

 

 

"21. Yüzyılın Öğretmeni Olmak" isimli sertifikalı seminer programı, özgün bir Kalem Akademi Öğretmen Yetiştirme Enstitüsü  projesidir.

Kalem Akademi: Öğretmen Yetiştirme Enstitüsü - Kalem Uluslararası Eğitim ve İnsan Bilimleri Dergisi

Her hakkı Kalem Vakfı'na aittir.

© 2009-2020